DAĞITIM AĞI AYARLARI

Dağıtım ağı ayarlarında, müşterilerinizin adres yaratırken kullanabileceği, çoktan şeçmeli şehir, ilçe ve mahalle listesini oluşturursunuz. Dağıtım ağınız, her bir mahalle için farklı bir teslimat ücreti belirlemenize de olanak sağlar. Bu ayarları gerçekleştirebilmek için, kontrol panelinizin Ayarlar bölümünde yer alan Dağıtım Ağı seçeneğine tıklayınız.

Öncelikle dağıtımını yapacağınız şehri eklemek için ŞEHİR EKLE tuşuna basarak, tamamı büyük harf ile ilgili şehrin adını yazınız. İşleminizi gerçekleştirdikten sonra, şehrinizin listeye eklendiğini ve İLÇE EKLE tuşunun aktif olduğunu göreceksiniz. Bu tuşa basarak, dağıtım bölgenizin ilçelerini seçebilirsiniz. Sistem size otomatik olarak, o ile bağlı ilçeleri listeleyecektir. Eğer aradığınız ilçeyi öneri listesinde bulamıyorsanız, klavyenizi kullanarak kendiniz de ilçe adı girebilirsiniz.

Başarıyla eklenen ilçe bilgisi ile, ilgili ilçenin altında MAHALLE EKLE tuşunun aktif olduğunu göreceksiniz. Bu tuşa basarak, dağıtım yapacağınız bölgenin ilçelerini belirleyebilirsiniz. Karşınıza çıkan kutucuk Mahalle Adı ve Teslimat Ücreti şeklinde iki parametre girmenizi isteyecektir. Her bir mahalleye özel teslimat ücreti girerek, dağıtım ağınızı tamamlayabilirsiniz