KURYELER

Birmobil sipariş sistemi, dahili bir lojistik kontrol sistemi ile gelmektedir. Bu sistem ile, kuryelerinizi ve siparişlerinizi canlı haritada görebilir, kurye yoğunluklarını, merkeze uzaklıklarını, dönüş sürelerini takip edebilirsiniz.

KURYE HESABI

Bir kuryeyi sisteme tanıtmak için, kontrol panelinizin Ayarlar başlığı altındaki Hesaplar seçeneğine giriniz. Hesaplar bölümün üst kısmında yer alan, Hesap Ekle tuşuna basarak, kuryeniz için bir email ve şifre girerek, kurye hesabı açınız. İlgili email hesabının gerçek bir email adresi olması gerekmez. Tavsiye ettiğimiz format; kuryeismi@firmaniz.com şeklinde bir email atamanız. Sistem, kuryeismi kısmını, canlı harita üzerinde isim olarak otomatik gösterecektir.

KURYE UYGULAMASI

Hesabı aktif edilen kurye, android telefonuna kurye uygulamasını indirmelidir. Kurye uygulamasının kurulum akabinde size iletilen adresten indirebilirsiniz. İlgili android uygulama dosyası, bilinmeyen kaynaklara izin verilerek kurye telefona kurulmalıdır.

Kurye uygulaması ilk açıldığında, konum servislerine erişim için size bir uyarı verir. Uyarının altındaki Ayarlar tuşuna basarak, kurye uygulamasının ayarlarına gidiniz ve konum izinlerine Herzaman olarak izin veriniz.

Kurye uygulamasının ihtiyacı olan izinler verildikten sonra, karşınızda bir login ekranı bulacaksınız. email ve şifre bölümüne, panel üzerinden açtığınız kurye emaili ve şifresini giriniz. Panel adresi bölümüne ise https://alanadiniz.com/panel/ şeklinde, alanadınızın sonuna /panel/ ifadesi ekleyerek giriniz.

Giriş yap tuşuna bastıktan sonra, kuryenizin konum bilgileri sisteme gönderilmeye başlayacaktır. Elinize ulaşan müşteri siparişlerini, kurye seçim kutucuğundan bir kuryeye atadığınızda, ve ilgili sipariş Teslimatta işaretlendiğinde, kuryeniz bu siparişi uygulaması üzerinden görüntüleyebilecektir.

KURYE TAKİBİ

Kuryeniz başarıyla uygulamaya giriş yaptığında, kontrol panelinizin en altında, ilgili kuryenin durumunu görüntülersiniz. Kurye sayısının bir sınırı yoktur. Tüm kuryelerinizin konumlarını ve mevcut siparişleri aynı harita üzerinde görüntülemek için, kontrol panelinizin KURYE TAKİBİ bölümünü kullanabilirsiniz.