SLIDERLAR

Ekleme İşlemi

Bu kayan grafikler, müşterilerinize kampanyalarınızı tanıtmak, duyurularınızı göstermek için kullanılır. Sisteminize bir slider grafiği ekleme için, görselinizin aşağıdaki kriterlerde olması gerekmektedir.

Slider grafiği JPG dosyası olmalıdır. Görsel boyutu için iki farklı tip mevcuttur. Mobil uygulamada gösterilecek olan slider grafiği için tavsiye edilen ölçü 1024 genişlik ve 500 yüksekliktir.

Birmobil eticaret sistemi farklı tema seçenekleri kullandığından mütevellit, websitesi temanız ince bir slider görseli kullanıyor olabilir. Bu durumda, web sliderınız için tavsiye edilen boyut 1080 genişlik ve 300 yüksekliktir.

Bir slide görselini sisteminize eklerken, aşağıdaki bilgileri doldurmanız gerekmektedir.

Gösterim alanı sliderın websitesinde mi yoksa mobil uygulamada mı görüntüleneceğini seçer. Dilerseniz ikisini birden seçebilirsiniz

TİP alanı, slider görseline tıklandığında yapılacak işlevi belirler. Slider görselinizi bir kategoriye / ürüne bağlayabilirsiniz ya da tıklama işlemi ile, dilediğiniz bir siteye link verebilirsiniz.

Değer alanı seçtiğiniz Tip alanına göre doldurulmalıdır. Bu alan bir KategoriID, UrunID ya da URL girilebilir. Bir kategorinin ya da ürünün ID numarasını almak için, Ürünler bölümüne girebilirsiniz. Kategori adından önce yazan # ibaresi ile başlayan numara ilgili kategorinin id numarasıdır. Ürün düzenleme ekranında, ürün isminden önce yazan # ile başlayan numara ilgili ürünün idsidir. Bu numaraları başlarındaki # işareti olmadan Değer kutucuğuna girebilirsiniz.

Slider Silme

Bir slider grafiğini sisteminizden kaldırmak için, kontrol panelinizin Slidelar bölümüne girerek, ilgili görselin üzerine fareniz ile tıklamanız yeterlidir.