YEDEKLEME

Yedekleme bölümü, hem mevcut sistemin yedeğini almak, hem de yarattığınız excel dosyalarını kolayca sisteme yükleyip, ürün ekleme ya da güncelleme işlemleri için kullanılmaktadır.

YEDEK ALMA

Yedek almanın birden fazla yöntemi vardır. ÜRÜN İNDİR tuşuna basarak, sisteminizde kayıtlı olan tüm ürünleri, bir excel dosyasına yazabilirsiniz. Bu dosya, ürün barkodu, ürün adı, fiyatı gibi verileri içerir. Bu dosyayı dilerseniz başka bir zamanda bir kurtarma işlemi için saklayabileceğiniz gibi, mevcut ürünlerinizin fiyatını kolayca değiştirmek için de kullanabilirsiniz. Bu konudaki detaylı bilgiyi Geri Yükleme bölümünde bulabilirsiniz.

TÜM SİSTEMİ YEDEKLEME

Bu tuş ile gerçekleşen işlem, sadece ürünlerinizi değil, aynı zamanda kullanıcılarınızı, siparişlerinizi ve tüm ayarlarınızı bir veri tabanı dosyasına yazacaktır. Aynı zamanda, eklediğiniz tüm ürün görselleri de, ilgili zip dosyasının içerisine kayıt edilecektir. Herhangi bir durumda, bu zip dosyasını birmobil teknik servisine ilettiğiniz takdirde, tüm sisteminiz o anki ayarlarına ve içeriğine döndürülebilir.

Belirli aralıklar ile yedek almak, firma sorumluluğundadır.

KULLANICI İNDİRME

Bu tuş ile gerçekleşen işlem, tüm kullanıcı verinizi bir excel dosyası olarak dışarı aktarmaktır. Eğer tüm müşterilerinize toptan email ya da sms atmak isterseniz, ilgili işlevi gerçekleştirecek firmaya, bu tablo içerisinde yer alan email ya da telefon bilgilerini temin edebilirsiniz.

YEDEKTEN YÜKLEME

Birmobil eticaret sistemine, herhangi bir excel dosyasından, toptan ürün yükleme işlemini yapabilirsiniz. Yükleme yapacağınız excel tablosunda, ürün barkod no, isim, kategori ve fiyat bilgilerinin olması yeterlidir. Ürün Yükle tuşuna bastıktan sonra, sistem sizden Dosya Seçmenizi isteyecektir.
Bu aşamada, sistem doğru bilgileri doğru tablo sütunundan okuyabilmek için, sizden elinizdeki excel dosyasının sütun isimlerini işaretlemenizi isteyecektir. Zorunlu bilgi alanları;
  • BARKOD
  • ÜRÜN ADI
  • SATIŞ FİYATI
  • KATEGORİ
alanlarıdır. Bu tuşlardan birisine basıp, ilgili bilginin hangi excel sütunundan okunacağını seçiniz.

Eğer dilerseniz, ilgili excel dosyasına, her bir ürün için resim url adresi tanımlayabilir, bu sütunu da sisteme aktarabilirsiniz. Bunun yerine, otomatik resim bulma seçeneğini aktif ederseniz, sistem, 70.000 resim barındıran birmobil veritabanında ürün barkoduna göre arama yaparak, %100 doğru resmi bulacaktır.

Gerekli alanları işaretledikten sonra yüklemeyi başlatabilir, ürünlerinizin sisteme yükleniş sürecini takip edebilirsiniz.