Sen de bize mobil uygulama fikrinizden bahset, hemen projelendirelim

Reklam Sokakta

Reklam Sokakta, yeni nesil viral reklamcılığı hedef alan bir proje. Müşterimiz için geliştirdiğimiz bu sistemde sponsor firmalar, sosyal medyalarında kullanacakları video konseptlerini belirliyorlar. Daha sonra bu konsept mobil uygulamalar üzerinde bir yarışma olarak kullanıcılara açılıyor. Kullanıcılar ilgili videoları kaydedip sisteme yükleme yapıyorlar. Video yükleyen herkes belirli bir puan kazanıyor. Ayrıca en çok oy olan ilk üç video, bonus puan alıyor. Uygulama kullanıcıları daha sonra bu puanları gerçek paraya çevirebiliyorlar. Bir örnek vermek gerekirse, bir cips firması "en hızlı cips yeme" yarışması açıyor. İnsanlar, firmanın cipslerini yerken kendilerini çekip bu kategoriye yükleme yapıyorlar. Yüklenen diğer videoları da puanlayabiliyorlar. En sonunda, bütün videolar firmaya gönderilip, sosyal medyada kullanılıyor. 


Burada başarılmak istenen iş, artık tüketim toplumunda klişeleşmiş hale gelen jenerik reklamlar yerine, insanların bağlı kurabileceği organik içlerikler edinmek. Üstelik, video sahipleri eğlenirken aynı zamanda kazanç da elde edebiliyor.


Bir açıklama girin


Projenin teknik yönleri

Bu projenin 4 ayağı bulunmakta;

Uygulamaların ikisini de native ortamlarında geliştirdik. Hızlı arka plan video yükleme sistemi, üyelik senkronizasyonu, kontrol paneli istatistikleri ile hem editörlerine, hem de kullanıcılarına rahatlık tanıyan büyük bir proje oldu.